Bazy pod makijaż – po co ich używać?

Bazy pod makijaż – po co ich używać?

Producenci prześcigają się w wymyślaniu i tworzeniu coraz to nowszych kosmetyków – albo tych o innych, ciekawych przeznaczeniach, albo po prostu takich, które stanowią udoskonalenie starych. Wiele osób może i by chętnie z ich pomocy skorzystało – tym bardziej, że wszystkie działają korzystnie, jeśli tylko umiejętnie się nimi posługujemy – jednak często nie wie jak ich używać, czy używać, albo nawet jakie mają w ogóle przeznaczenie.

Już od dłuższego czasu mówi się wiele o bazach pod makijaż, ale wiele kobiet nadal nie widzi sensu w ich stosowaniu. Zastanawiają się w ogóle po co, co mogą na tym zyskać i dlaczego mają wydawać dodatkowe pieniądze? Baza pod makijaż może być jednak sporym ułatwieniem – często potrafią zdziałać optycznie prawdziwe cuda!

Co na przykład?

Bazy pod makijaż świetnie przygotowują skórę na przyjęcie właściwego makijażu. Nie stosuje się ich oddzielnie. Nie mają zadania nadawać twarzy barw, jak to czyni fluid – mogą jednak utrwalić makijaż, sprawić, że będzie się dłużej trzymał, ale także i wygładzają (i to jak!) skórę, ukrywają niedoskonałości, wyrównują koloryt skóry i tak dalej. Baza rozświetlająca taka jak Be Glam Lirene dodaje skórze blasku – sprawia, że późniejszy makijaż prezentuje się bardziej naturalnie, a cera młodzież, świeżej. Wygląda na lepiej nawilżoną, zadbaną, elastyczną i piękną. Zawarte w niej mikropigmenty odbijają światło, dzięki temu rozświetlając skórę na tyle, że istniejące zmarszczki optycznie się zmniejszają – podobnie jak niektóre niedoskonałości.

Kremy matujące

Baza matująca działa zaś odwrotnie – polecana jest zwłaszcza osobom, które posiadają cerę tłustą lub mieszaną. Baza pomaga zapobiegać błyszczeniu się skóry oraz utrwala nakładany po niej makijaż na tyle, ażeby nie spłynął (co w przypadku cery tłustej jest raczej częste).

W sklepach (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych) można znaleźć również bazy nawilżające, wygładzające, korygujące oraz bazy przeznaczone na przykład do rozjaśniania kolorów podkładów. Warto stosować podobne bazy – nie są wcale drogie, a przy tym są łatwe w aplikacji i skuteczne.

Podobne wpisy: