Techniki nanoszenia podkładu

Techniki nanoszenia podkładu

Profi poleca , pod podkładem użycie tzw. primer ,wygładzającego wygląd skóry. Również pielęgnacja może mieć na to wpływ , jak dobrze trzyma się podkład. Nie wolno przeceniać użycie narzędzi , z jakimi podkład jest nanoszony: dla kremistego , płynnego i zbitego podkładu można używać opuszki palców , wspierające własne ciepło na skórze.

Z pędzelkiem można rozprowadzić podkład bardziej równomiernie. Kto to dobrze zna, może użyć gąbki , zapewniające gęściejsze nałożenie podkładu. Zasadniczo, nie powinno się od razu używać dużej ilości bezpośrednio na twarzy. Lepiej jest rozprowadzić najpierw podkład na powierzchni dłoni i stamtąd z pomocą pędzelka lub gąbki na twarzy w małych ilościach.

Konieczne jest użycie bez nacisku i z koncentracją na miejsca . które są zaczerwienione lub niespokojne. Fundacje pudrowe nanosi się z pomocą grubego pędzla np. Kabuki, lub gąbki . Ponieważ potrzeba mało produktu , konieczne jest oklepanie pędzla , zanim wyląduje on na twarzy. Jeśli rezultat wygląda trochę zakurzony , najlepiej jest użyć podmuch wody kwiatowej lub sprayu wodnego , na twarzy.

Podobne wpisy: