Tajemnice serum

Tajemnice serum

Termin „serum” oznacza odwirowane osocze krwi, w którym znajduje się duża ilość składników odżywczych. Serum kosmetyczne jest preparatem do zadań specjalnych. To stężona forma kosmetyku bogata w związki czynne, ale o lekkiej konsystencji.

W jego skład wchodzą substancje odżywcze, nawilżające, przeciwzmarszczkowe, takie jak witamina C, retinol,kwas hialuronowy, peptydy, aktywne wyciągi roślinne i tym podobne. Ze względu na duże stężenia składników ciśnienie osmotyczne serum jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, co przyspiesza ich wchłanianie i proces regeneracji skóry. Serum służy do wzmocnienia i urozmaicenia codziennej pielęgnacji. Nakłada się je w niedużych ilościach na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy, dwa razy dziennie: wieczorem pod krem, rano pod makijaż.

Preparat najlepiej stosować w formie kuracji, kilka razy w roku, przez około 2 miesiące. Po każdej takiej kuracji cera jest dobrze nawilżona i promienna, a makijaż świetnie się trzyma. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy: