Środki farmakologiczne podczas bólów porodowych

Środki farmakologiczne podczas bólów porodowychJeżeli zastanawiasz się nad środkami farmakologicznymi, które łagodzą bóle porodowe to mamy dla Ciebie kilka porad. Petydyna. Pochodna morfiny, jest to lek znieczulający podawany domięśniowo.

Działanie petydyny

Działanie petydyny jest zadowalające dla rodzących mam. Metoda ta jest polecana, gdy istnieją przeciwwskazania do zastosowania znieczulenia zewnątrzoponowego, natomiast nie jest ona wolna od skutków ubocznych, wpływających nie tylko na mamę, ale i jej maleństwo. Po zastosowaniu leku mogą wystąpić: nudności, wymioty, zmienność nastrojów (matka); senność, opóźnienie w reakcji na bodźce, zaburzenia oddychania (dziecko). Znieczulenie zewnątrzoponowe. Najpopularniejsza metoda farmakologiczna walki z bólem porodowym. Znieczulenie zewnątrzoponowe hamuje odczucia bólowe w okolicy brzucha oraz kończyn dolnych poprzez blokowanie nerwów zaopatrujących te regiony. Znieczulenie jest wykonywane poprzez wbicie igły między 2 kręgi lędźwiowe i wstrzyknięcie środka znieczulającego w przestrzeń zewnątrzoponową, skąd oddziałuje on na nerwy. Podtlenek azotu. Jest to metoda wziewna łagodzenia bólu – ciężarna wdycha mieszaninę gazów poprzez specjalny ustnik lub maskę.

Znieczulenie nerwu sromowego

Polega na zablokowaniu przewodnictwa nerwowego odpowiadającego za zaopatrzenie okolicy krocza. Nerwy znieczula się nastrzykując ich okolice środkiem znieczulającym. Wiele cennych wskazówek w temacie znajduje się na stronach internetowych, na których to dana tematyka jest poruszana. Jeżeli tylko szukasz sposobu, który pozwoli Ci pozyskać ważne dla Ciebie informacje, to możesz być pewien, że będzie to strzał w dziesiątkę. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które dotyczą danego tematu, a możesz być pewien, że będzie to strzał w dziesiątkę. Wiele cennych informacji w temacie znajduje się na stronach internetowych, na których to dana tematyka jest poruszana. Jeżeli tylko chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w danym temacie, to idealnie trafiłeś. Zapraszamy do zapoznania się ze wszelkimi informacjami.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *