Półmetek na autostradzie

Półmetek na autostradzie

Prace na drugim odcinku autostrady A1 z Nowych Marzów do Torunia ida pełna para. Stan na koniec sierpnia to 51,63 procent.Przejechac Polske autostrada – to marzenie chyba wszystkich kierowców. Narazie na Pomorzu cieszymy sie z 90-kilometrowego odcinka z Rusocina do Nowych Marzów.

Trwaja prace na drugim, do Czerniewic, koło Torunia. Gotowy ma byc pod koniec 2011 roku. Dzis prace osiagneły półmetek. A dokładnie 51,63 procent zaawansowania.

Pracujanie tylkołopata
-Oznacza towykonanie połowy wszystkich prac zaplanowanych w harmonogramie – mówi Ewa Łydkowska,  rzecznik prasowy Gdansk Transport Company, koncesjonariusza A1. -Ta czesc procesu realizacji obejmowała, oprócz budowy, równiez projektowanie, pozyskiwanie pozwolen na budowe, mobilizacje ludzi, sprzetu oraz zaplecza produkcyjnego, zabezpieczenia materiałów,  dostawców i podwykonawców.

Najdłuższe betonowanie
Na budowie autostrady padaja kolejne rekordy. Ostatni z nich miał miejsce w nocy z 12 na 13 sierpnia. Wtedy odbyło sie jedno z najwiekszych betonowan na moscie nad ruchliwa droga krajowa 55 Grudziadz-Stolno. Trwało 16 godzin, pracowało przy nim 40 osób z kilku brygad. W przedsiewziecie zaangazowanych jest obecnie 1000 pracowników zatrudnionych przez Skanska-NDI.  Ponadto około 3000 przez podwykonawców. Koszt inwestycji 3 mld 145 mln zł.

Podobne wpisy: