Pielęgnacja skóry latem.

Pielęgnacja skóry latem.

Lato, to czas relaksu oraz wypoczynku, jednak nie oznacza to, że można zapomnieć o podstawowych zasadach dotyczących pielęgnacji skóry. Cera w tym okresie narażona jest na wysuszenie oraz nadmierną ilość promieni UV, które przecież nie wpływają pozytywnie na twarz i całe ciało.

Latem pielęgnacja skóry jest łatwiejsza, bowiem naturalne składniki do jej pielęgnacji są ogólnodostępne. Nie od dziś wiadomo, że pozytywny wpływ na cerę mają witaminy. Można je dostarczać stosując odpowiednie kremy i balsamy. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie połączenie tego z odpowiednią dietą. Wówczas będziesz działać nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz. Właściwa dieta zadziała od środka, prozdrowotnie i pozytywnie wpłynie nie tylko na skórę ale również poprawi Twoje samopoczucie. Wybieranie warzyw oraz owoców, to bardzo dobre rozwiązanie, bo w tych produktach jest najwięcej witamin i różnorodnych minerałów, które korzystnie wpływają na pracę skóry i całego organizmu.

Zaleca się inwestować w naturalność, która przecież jest zbawienna dla cery. Nie trzeba wydawać fortuny na kosmetyki, by właściwie zadbać o skórę. Tak naprawdę wystarczają niekiedy sprawdzone i proste metody, o czym najwyższy czas się przekonać. Jak wcześniej wspomniane, duży wpływ na skórę ma odpowiednio dobrana dieta. Warzywa oraz owoce bardzo pozytywnie wpływają na cerę. Produkty te posiadają przecież bardzo ważne witaminy. Spożywanie dodatkowych suplementów diety nie jest wskazane. Lepiej i korzystniej działają naturalne produkty. Trzeba przede wszystkim zdawać sobie sprawę, które witaminy są ,,najlepszym przyjacielem” dla skóry. Jest to głównie witamina A, C, D i E oraz biotyna.

Witamina A, nazywana także retinolem, jest często wykorzystywana w kosmetologii. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę jędrności, napięcia i nawilżenia skóry. Jest rozpuszczalna w tłuszczach dlatego warto ją spożywać razem z produktami zawierającymi tłuszcz, co ułatwi jej wchłanianie. Oczywiście nie oznacza to, że powinniście jeść tłusto.

Podobne wpisy: