Objawy ciąży – poznaj najważniejsze zwiastuny ciąży

Objawy ciąży – poznaj najważniejsze zwiastuny ciążyCiąża to piękny czas w życiu kobiety. Jej początki jednak nie zawsze są łatwe, ponieważ niektóre objawy są nieprzyjemne i powodują złe samopoczucie. Czasami nie są one nawet kojarzone z zapłodnieniem. Wówczas kobieta czuje się zdezorientowana i niepewna, szukając nieraz przyczyny w czymś zupełnie innym.

O rany jestem w ciąży!!!

Warto wiedzieć, co dzieje się na początku ciąży, aby już po rozpoznaniu pierwszych objawów udać się do odpowiedniego lekarza, żeby potwierdzić bądź wykluczyć ciążę. Objaw ten najczęściej jest pierwszą rzeczą, która sprawia, że kobieta udaje się do apteki po test ciążowy. Pomimo tego, że czasami delikatne plamienia występują nawet do trzeciego miesiąca ciąży to jednak łatwo odróżnić je od pełnowymiarowej menstruacji. Są bardzo skąpe i często różnią się kolorem. U większości kobiet bóle występujące w podbrzuszu wraz z zatrzymaniem się miesiączki świadczą o tym, że komórka jajowa została zapłodniona. Już kilka dni po zajściu w ciążę może pojawić się wrażliwość w okolicach piersi. Mrowienie czy też bolesność to normalna sprawa podczas napięcia przedmiesiączkowego, jednak zdarzają się również po zapłodnieniu. Wówczas nie mijają tak szybko a około ósmego tygodnia stają się piersi stają się bardziej pełne. Ta nieprzyjemna dolegliwość początkowo może kojarzyć się z problemami z układem pokarmowym.

Pierwszy trymestr

Kobiety w pierwszym trymestrze nierzadko mają okropne mdłości z samego rana, które niestety często kończą się wymiotami. Nic przyjemnego, jednak pocieszyć się można tym, że ten objaw ciąży mija po trzecim miesiącu ciąży. Mdłości mogą również zostać spowodowane zbyt intensywnymi zapachami. Czasami nie są one aż tak mocne, ale dla kobiet w ciąży wystarczające, aby poczuć się gorzej. Może to być kawowy aromat, perfumy, które do tej pory były bardzo lubiane albo dym z papierosów. Nigdy nie wiadomo, co sprawi, że węch ciężarnej zostanie podrażniony.

Podobne wpisy: