Na czym polega kredyt gotówkowy?

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy w odróżnieniu od innych rodzajów kredytów, szczególnie na przykład kredytu hipotecznego cechuje relatywnie duża dostępność. Ponieważ możemy go zaciągnąć łatwo często zbyt optymistycznie podchodzimy do tego zobowiązania.

Kredyt gotówkowy ponadto opiewa na relatywnie niskie kwoty co powoduje złudzenie, że jego spłata nie przysporzy nam szczególnych trudności. Dodatkowo część instytucji finansowych nie wymaga żadnych lub wymaga minimalnych zabezpieczeń przy przyznawaniu kredytu gotówkowego.

Koszty obsługowe

Tymczasem kredyty gotówkowe cechuje duża ilość kosztów obsługowych. Dobrze sprawdźmy te koszty przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu gotówkowego. Są to nie tylko odsetki ale także prowizja za przyznanie kredytu. Ponieważ obecnie niewiele banków wymaga tradycyjnych zabezpieczeń w postaci np. żyranta dodatkowym kosztem kredytu będzie zazwyczaj ubezpieczenie.

Ubezpieczenie kredytu

Niektóre banki oferują niższy procent jeśli decydujemy się na ubezpieczenie kredytu. Jednak nie zawsze się to opłaca. Ubezpieczenia te mają zwykle podstawowy zakres i przewidują spłatę kredytu w sytuacji śmierci bądź trwałego kalectwa kredytobiorcy. Czasem ubezpieczenia kredytu mają też szerszy zakres i obejmują także na przykład czasową niezdolność do pracy czy utratę pracy.

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html

Kredyt gotówkowy może być przyznany niezależnie od tego czy posiadamy konto w danym banku, chociaż wbrew swojej nazwie zwykle to właśnie na konto wpływają środki, szczególnie, że część banków internetowych w ogóle nie prowadzi usług kasowych.

Pozornie porównanie oprocentowania kart kredytowych oraz kredytów gotówkowych wypada korzystnie na rzecz tych drugich. Należy jednak pamiętać, że przy odpowiednim posługiwaniu się kartą kredytową możemy nigdy nie zapłacić ani złotówki odsetek. Ponieważ karta zawiera tak zwany okres bezodsetkowy. W przypadku kredytu gotówkowego oczywiście odsetki są podstawowym kosztem kredytu.

Zanim wybierzemy kredyt gotówkowy warto przeanalizować całą ofertę na rynku ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych promocji.

Podobne wpisy: