Na co zwracać uwagę wybierając krem do opalania?

Na co zwracać uwagę wybierając krem do opalania?

Piękna, naturalna opalenizna, to marzenie każdego człowieka, nic więc dziwnego, ze gdy słońce bardziej przygrzeje, większość osób decyduje się korzystać z kąpieli słonecznych.


W tej sytuacji konieczna staje się odpowiednia ochrona przed szkodliwym działaniem niepożądanych promieni UV, które zamiast czekoladowej opalenizny potrafią zaaplikować bolesne poparzenia. Większość osób stosuje w tym przypadku kosmetyki do opalania, dostępne w postaci kremów, balsamów czy spray’ów. Jak wybrać krem do opalania, aby zapewnić skórze optymalną ochronę?

Data ważności nie wystarczy

Producenci informują, że kremy do opalania należy zużyć najpóźniej w ciągu sześciu miesięcy od momentu otwarcia opakowania. Zdarza się jednak, że okres przydatności do użycia jest znacznie dłuższy, nic więc dziwnego, że wiele osób – kierując się przede wszystkim względami ekonomicznymi – decyduje się wykorzystywać otwarty kosmetyk w kolejnym sezonie.

Niestety, data ważności w tym przypadku nie ma nic do rzeczy – kremy do opalania, które zostały otwarte dłużej niż pół roku temu, nie zapewnią optymalnej ochrony przed promieniami UV, a niekiedy efekty mogą być odwrotne do pożądanych.
Inaczej rzecz ujmując, krem do opalania należy kupować w każdym sezonie.

Chemiczne czy naturalne?

Kupując krem do opalania większość osób zwraca uwagę na markę, cenę oraz filtr UV, czyli wysokość ochrony – im wyższy filtr, tym skuteczniejsza ochrona skóry.
Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępne są zarówno standardowe kosmetyki chemiczne, jak i naturalne, określane często mianem mineralnych.

Na czym polega różnica pomiędzy poszczególnymi preparatami?

Pierwszą myślą, jaka nasuwa się w tym przypadku, jest cena. Nietrudno zauważyć, że kosmetyki mineralne są odpowiednio droższe, prawdopodobnie z tej właśnie przyczyny cieszą się mniejszym zainteresowaniem.

Jak wiadomo, zarówno kosmetyki tradycyjne, jak i naturalne, chronią skórę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. W przypadku chemicznego kremu do opalania, w składzie znajduje się przede wszystkim oktokrylen lub oktynoksat, kosmetyki naturalne zawierają natomiast tlenek cynku i dwutlenek tytanu, dzięki czemu odbijają promienie od skóry.

Naturalne kremy do opalania to idealne rozwiązanie dla osób posiadających skórę wrażliwą.

Podobne wpisy: