Korektor pod oczy: co potrafi?

Korektor pod oczy: co potrafi?

Wiele kobiet ma korektor w swojej kosmetyczce. To bardzo dobrze, gdyż rola korektora jest nieoceniona.

Nałożony podczas robienia makijażu ukryje wszystkie niedoskonałości, nawet te, z którymi nie poradzi sobie najlepiej kryjący podkład.

Dobrze dobrany korektor zamaskuje zmarszczki i rozszerzone naczynka

Korektor pod oczy zamaskuje pod nimi sińce. Aby jednak korektor dobrze spełnił swoją rolę, trzeba dobrze dobrać jego konsystencję i kolor. Najlepsze właściwości kryjące ma korektor w sztyfcie lub w kredce. Można nimi zamaskować rozszerzone naczynka, wypryski, przebarwienia. Korektory w sztyfcie lub kredce dobrze przylegają do skóry i długo się trzymają. Do maskowania cieni pod oczami najlepiej sprawdzi się płynny korektor pod oczy. Równie ważny jest kolor korektora. Do zamaskowania brązowych cieni pod oczami najlepiej sprawdzi się korektor, który ma brzoskwiniową tonacją, a korektor w żółtej tonacji najlepiej poradzi sobie z sinymi podkówkami. Korektor pod oczy w płynie nakładamy na zasinienia i delikatnie wklepujemy opuszkami palców. Korektor nakładamy tylko w tych miejscach, które chcemy zamaskować. Nie należy nakładać go na cały oczodół.

Korektor w sztyfcie w zielonym lub seledynowym odcieniu zamaskuje doskonale rozszerzone naczynka

Jest to jedyny rodzaj korektora, który nakładamy nie na fluid, ale pod podkład. Gdy zmian jest dużo, warto wybrać korektor, który ma kremową konsystencję – łatwiej jest go rozprowadzić. Zmarszczki najlepiej ukryje korektor w odcieniu o ton jaśniejszym od cery. Jasne kolory uwypuklają, taki korektor zamaskuje więc zmarszczki. Do maskowania zmarszczek wybieramy korektor w płynie, nakładamy do bardzo cienkim pędzelkiem, gdyż jego aplikacja powinna być wyjątkowo precyzyjna.

Stosując korektor, można zatuszować wszelkie niedoskonałości skóry. Dzięki niemu uzyskamy efekt promiennej cery przez cały dzień. Siniaki (także sine podkówki pod oczami) i blizny zamaskuje korektor w odcieniu żółtym, rozszerzone naczynka – zielony. Warto o tym pamiętać, wybierając ten kosmetyk.

Podobne wpisy: