Jak wybrać obóz lub kolonie za granicą?

Jak wybrać obóz lub kolonie za granicą?

Obozy zagraniczne to niepowtarzalna okazja dla młodzieży, żeby nie tylko spędzić ciekawie okres wakacyjny, odpocząć ale też poznać inną kulturę, zwiedzić ciekawe miejsca oraz osłuchać się na co dzień z żywym językiem, jeśli opcję obozy językowego wybieramy. Najważniejsze jednak jest to, by wyjazd był udany i bezpieczny.

Ustalmy z dzieckiem cel wyjazdu

Zanim wybierzemy konkretny kierunek podróży porozmawiajmy z naszą pociechą co jest dla niego najważniejsze, jakie ma ono oczekiwania wobec wymarzonych wakacji. Często nasze i dziecka oczekiwania są zbieżne, to jest sytuacja idealna. Czasem jednak zupełnie się rozmijamy. Nam marzy się intensywny kurs angielskiego, a nasza latorośl chce powygrzewać się na plaży i potańczyć z rówieśnikami. W takiej sytuacji nie stawiajmy na swoim, negocjujmy i spotkajmy się wpół drogi. Może zamiast kursu w deszczowym Londynie wybierzemy Hiszpanię. Oferta obozów jest obecnie bardzo bogata. A wakacje to krótki czas. Może nasze dziecko woli obóz plastyczny, teatralny lub z nauką tańca. Często oferty są kompleksowe i poza nauką mają rozbudowaną część rekreacyjną, co jest doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacja.

Sprawdź biuro

Najlepszą rekomendacją zawsze są pozytywne doświadczenia kogoś znajomego. Nie zawsze jest to możliwe. Warto prześledzić opinie w internecie, chociaż wobec nich należy przyjmować sporą dozę sceptycyzmu. Bardzo pozytywne opinie mogą być bowiem autorstwa samego biura, a negatywne konkurencji. Trzeba odciąć opinie skrajne i skoncentrować się na wyważonych opiniach środka, warto spróbować nawiązać kontakt mailowy z osobami, które je publikują. Sprawdź organizatora oraz kadrę. Wykwalifikowana kadra to gwarancja bezpieczeństwa oraz prawidłowej realizacji planów jakie zawiera oferta. Szczególnie ważne jest to w przypadku obozów tematycznych np. jeździeckich czy sportowych.

Sprawdź ubezpieczenie

Wyjazdy zorganizowane są ubezpieczone, zwykle zakładamy, że to wystarczy w razie problemów zdrowotnych naszego dziecka. Poprośmy jednak o ogólne warunki ubezpieczenia i sprawdźmy jego zakres oraz kwoty, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Oferta obozów młodzieżowych znajduje się na stronie https://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne

 

Podobne wpisy: