Jak utrzymać opaleniznę po wakacjach?

Jak utrzymać opaleniznę po wakacjach?

W trakcie wakacji wiele osób stara się o to, by jak najlepiej spędzić czas i przywieźć ze sobą wiele wspomnień. Jednak obok tego bardzo często marzy się również o tym, by poprawić swój wygląd zyskując piękną opaleniznę. W tym celu tak chętnie jeździmy nad morze, staramy się miło spędzać czas na świeżym powietrzu. Jednak w końcu przyjdzie ten moment, gdy wakacje się skończą i co wtedy, jak postarać się o to, by jak najdłużej tą piękną opaleniznę zostawić na swoim ciele?

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

To co będzie miało kluczowe znaczenie to rzecz jasna odpowiednia pielęgnacja cery i to zarówno przed jak i po opalaniu. To takie kwestie, które niekiedy są lekceważone, jednak w rzeczywistości to jak skóra będzie przygotowana do opalania i jak zadbamy o nią po opalaniu ma znaczenie czy opalenizna na dłuższy czas się utrzyma. Dlatego stosowanie dobrych kremów będzie bardzo istotną sprawą i warto na to zwrócić uwagę, by osiągnąć dobre efekty w zakresie pielęgnacji. Wśród tych najlepiej sprawdzają się te propozycje kremów, które są stosunkowo tłuste, ponieważ to właśnie takie propozycje najlepiej będą utrwalać opaleniznę.

Pomysł na odpowiednią dietę

Skóra w trakcie opalania będzie tracić swoją hydrolipidową równowagę, dlatego właśnie bardzo ważne będzie przygotowanie diety, które będzie przywracać jej prawidłowe funkcjonowanie. Elementem diety, który może skutecznie wyrównać równowagę lipidową organizmu będzie beta-karoten. To on nasila produkcję pigmentu i działać będzie antyoksydacyjnie, ogranicza działanie wolnych rodników, działa przeciwko starzeniu się skóry. Najlepszym źródłem witaminy A będzie marchew, warzywa żółte i czerwone, niektóre owoce jak brzoskwinie, morele, zielone warzywa liściaste. Można także pomyśleć również o suplementach diety.

Jak utrzymać opaleniznę po wakacjach? Należy pamiętać również o tym, by w miarę możliwości unikać gorących kąpieli, które nie będą miały pozytywnego wpływu na skórę, mogą powodować również osłabienie cery i dalej utratę opalenizny.

Podobne wpisy: