Jak sobie radzić z tym problemem Czy można myć głowę codziennie

Jak sobie radzić z tym problemem? Czy można myć głowę codziennie?

Codzienne mycie włosów nie szkodzi pod warunkiem, że używamy łagodnego, ziołowego szamponu. Częste mycie włosów szamponem zawierającym silnie odtłuszczające detergenty syntetyczne może spowodować świąd i nadmierne wysuszenie skóry głowy, co skutkuje jeszcze większym łojotokiem.

Ogólnie rzecz ujmując: wszystko, co podrażnia skórę głowy, nasila jednocześnie łojotok. Również regularne szczotkowanie włosów jest zabiegiem mocno stymulującym pracę gruczołów łojowych. Jednym z głównych składników naszego szamponu jest wyciąg z mydlnicy lekarskiej zawierający saponiny, które są naturalnym środkiem myjącym. Dodatkowo szampon zawiera wyciąg z liści pokrzywy, szałwii, rozmarynu, ziela skrzypu polnego, szyszek chmielu. Składniki te działają przeciwłojotokowo i nie podrażniają skóry głowy. Ze względu na twardą wodę w większości miast, dobrze jest po myciu nałożyć na kilka minut odżywkę, żeby ułatwić rozczesywanie włosów. Odżywka nie zawiera silikonów, jedynie wyciągi ziołowe(z korzenia łopianu, liścia pokrzywy, koszyczka rumianku, ziela bylicy boże drzewko) i biotynę. Nadaje włosom połysk, wzmacnia je, zapobiega tworzeniu się łupieżu i nie nasila łojotoku. Odżywkę spłukujemy wodą, a na koniec możemy zafundować sobie zakwaszającą płukankę w postaci szklanki wody zmieszanej z łyżką octu jabłkowego. Kwaśne pH zmniejsza łojotok i zamyka łuski włosa, nadając im połysk Przed wyjazdem na wakacje, urlop, wycieczkę – wiele czasu spędzamy na przygotowywaniu i pakowaniu bagażu.

Zazwyczaj jest to najtrudniejsza i najbardziej żmudna czynność, którą musimy wykonać przed wyruszeniem na upragniony odpoczynek. Oprócz najważniejszych dokumentów (np: bilety lotniczne, paszport) oraz odpowiednich ubrań dostosowanych do pogody, należy oczywiście pamiętać o spakowaniu najpotrzebniejszych kosmetyków. Często jest to problematyczne zadanie (zwłaszcza dla kobiet) bo jak w jednej kosmetyczce zmieścić wszystkie produkty, które na co dzień zajmują całą łazienkę? Warto w tej sytuacji kupić w drogerii miniaturowe wersje kosmetyków np.: szampon, pastę do zębów czy żel pod prysznic. Z pewnością zaoszczędzimy dzięki temu cenne miejsce w bagażu, którego zawsze brakuje – szczególnie w drodze powrotnej, gdy chcemy do walizki zmieścić pamiątki i prezenty z podróży.

Podobne wpisy: