Jak poznać dobrą pizzerię?

Jak poznać dobrą pizzerię?

Restauracje z włoska kuchnią pojawiły się w Polsce zaraz po upadku PRL i dziś stanowią normalność w krajobrazie polskiej gastronomii. Polacy nie tylko polubili, ale wręcz pokochali dania kuchni włoskiej, a ambasadorem tejże stała się pizza. Sosnowiec to zaś jedno z tych miast gdzie bez trudu znajdziemy pizzerie. Pytanie, czy jest ona odpowiednia i zagwarantuje nam zjedzenie smacznego posiłku.

Oczywiście pizza to przede wszystkim znakomity kucharz i dobrze dobrane składniki. Jednak wchodząc do restauracji, w której nigdy nie byliśmy, nie mamy pojęcia czy kucharz jest specjalista od robienia pizzy i czy składniki, których używa, rzeczywiście są świeże. Dlatego musimy się skupić na widocznych oznakach dobrej lub złej pizzerii. Przede wszystkim przyjrzyjmy się czy sama pizza robiona jest na naszych oczach. Jeśli ciasto jest zagniatane i rozprowadzane na widoku publicznym, a wszelkie składniki dodaję się po kolei, to istnieje spora szansa, że człowiek, który to robi, zna się na swoich fachu. Wchodząc do samej restauracji, możemy zwiększyć szansę na dobry posiłek, pytając na wstępie czy pizza jest wypiekana w piecu opalanym drewnem. Jeśli tak, to znowu zwiększa się szansa, że produkt ten będzie aromatyczny i smaczny.

Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest ogólna czystość lokalu. Istnieje złota niepisana zasada, która sprawdza się w dziewięciu przypadkach na dziesięć. Brzmi ona następująco „jeśli to, co widoczne jest brudne, to nawet nie chcesz sobie wyobrażać co dzieje się na zapleczu”. Dlatego, jeśli stoliki się lepią, kelner wygląda, jakby tarzał się w składnikach, a wszędzie panuje bród i syf, to najlepszym pomysłem będzie szybka ewakuacja, zanim obsługa przyniesie wam cokolwiek do picia.

Doskonałym rozwiązaniem, które pozwala nam uniknąć rozczarowań jest oczywiście sprawdzenie miejsca, do którego się udajemy. W odróżnieniu od naszych ojców i dziadów możemy dziś skutecznie zweryfikować dany lokal, a przynajmniej sporo się o nim dowiedzieć przy wykorzystaniu Internetu.

Dowiedz się więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/sosnowiec-c-h-plaza

Podobne wpisy: