Historia serum

Historia serum

Już od początku swojego istnienia serum cieszyło się dużą popularnością. Pierwszy kosmetyk o tej nazwie powstał w latach osiemdziesiątych XX wieku. Formułę preparatu opracowała amerykańska firma Estée Lauder. Wyprodukowany przez nią preparat o nazwie Night Repair był koncentratem.

Stosowany przed pójściem spać miał oddziaływać na skórę regenerująco i zapobiegać procesom starzenia. Objawy takie jak wysuszenie cery, zmęczony wygląd, zmniejszenie elastyczności skóry i utrata blasku są sygnałem, że należy sięgnąć po silniejszy specyfik niż krem, czyli po… serum. Skóra owłosiona głowy została przez naturę obficie zaopatrzona w gruczoły łojowe. Przy każdym włosie znajduje się co najmniej jeden gruczoł.

Nic więc dziwnego, że przetłuszczające się włosy stanowią problem dla wielu osób, szczególnie młodych. Łojotok nasila się zimą na skutek noszenia czapek, ale jest również druga strona medalu: w niskiej temperaturze otoczenia następuje skurcz mięśni przywłośnych, który powoduje szybsze opróżnianie się gruczołów łojowych. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy: