Garderoba

Garderoba – sztuka przechowywania ubrań

Przechowywanie ubrań to ważna sprawa. Gdy są przechowywane odpowiednio mogą posłużyć nam przez długi czas, zaś nieodpowiednie przechowywanie znacznie skraca ich żywotność.

Stąd też pomysł na garderoby – miejsce zaprojektowane specjalnie po to, by przechowywać w nim ubrania. Bądźmy realistami – garderoby nie zawsze wyglądają tak jak w filmach, bardzo rzadko są to osobne pokoje, częściej zaś możemy się spotkać po prostu z segmentem mebli, który spełnia rolę garderoby. Jak wyglądają takie meble?

Przede wszystkim powinny być one funkcjonalne. Sprawdzą się tutaj więc szafy z przesuwanymi drzwiami – doskonale nadadzą się na schowek koszul i marynarek. Pamiętajmy, że pomiędzy wieszakami powinna być przerwa, ciuchy nie powinny się stykać ze sobą. Nie wieszajmy też kilku rzeczy na jednym wieszaku. Meble powinny mieć również odpowiednią ilość różnej wielkości szafek – to tu właśnie będą odkładane swetry, podkoszulki i bluzki. Warto pamiętać również o dodatkach i zaopatrzyć się w specjalną, często szklaną gablotę. Biżuterię można umieścić w poszczególnych przegródkach, ale z racji szklanej góry będzie ona widoczna, co znacznie ułatwi jej wybór.

Zarówno bielizna damska jak i bielizna męska powinna znaleźć swoje miejsce w garderobie. Najlepiej jest przeznaczyć na nią jedną z półek. W podobny sposób mężczyźni mogą przechowywać krawaty i paski. Zamiast powiesić je na wieszaku razem z koszulą wystarczy je zwinąć i ułożyć w szafce. Dzięki temu od razu będzie wiadomo jakie krawaty i paski ma się do wyboru.

Podobne wpisy: