Fundusze dobre na wszystko

Fundusze dobre na wszystko

Często zadaję sobie pytanie: jak zarobić, prowadząc swój biznes? Czy jest to w ogóle opłacalne? Z pozoru wydaje się to mało realne. Widać same minusy: opłacanie składek ZUS, znalezienie miejsca na rynku, czy nadążenie za konkurencją. Wiele osób zniechęcona tym, rezygnuje z prowadzenia własnego biznesu.


Jednak jest na to rada! W nadrobieniu dziury budżetowej naszego przedsiębiorstwa pomóc mogą fundusze inwestycyjne. Dzięki nim znajdziemy pieniądze na rozwój własnej działalności, pokrycie kosztów zatrudniania niezbędnego personelu, opłacanie ZUS-u, czy marketing internetowy oraz w przestrzeni publicznej.

Duży zysk

Fundusze inwestycyjne są także idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto chce dużą ilość zarobionych, czy zaoszczędzonych pieniędzy odłożyć na jakiś przyszłościowy cel. Po co trzymać je w przysłowiowej „skarpecie”? Po co lokować je za marne procenty? Fundusze inwestycyjne oferują dużo większy zysk w stosunkowo krótkim czasie.

Jednakże może wiązać się to z pewnym ryzykiem. Nie mamy nigdy gwarancji, że nasze pieniądze zostaną dobrze zainwestowane. Na szczęście mamy gwarancję, że nie stracimy. A zyskać możemy naprawdę dużo! Zdarza się, że inwestując w fundusze, zyskamy dwa razy więcej, niż na zwykłej lokacie. Jasno widać, że to się opłaca.

Zalety

Ponadto zaletą funduszy jest to, że kojarzą się nam z czymś „lepszym”. Można nawet powiedzieć, że bardziej trendy jest powierzyć swoje pieniądze doradcy inwestycyjnemu, niż ulokować je na tradycyjnej formie oszczędzania. Ci, którzy chcą uchodzić za prawdziwych biznesmenów, nie będą więc zakładać lokaty w pomniejszym banku, ale będą woleli zarabiać na funduszu inwestycyjnym — bo to po prostu lepiej brzmi.

Zatem po pierwsze: warto inwestować w fundusze, bo można naprawdę wiele zyskać, po drugie: mimo ryzyka, nie stracimy tego, co zainwestowaliśmy i po trzecie: fundusze inwestycyjne to etykietka ludzi biznesu, szczególnie kojarząca się z zachodem, ze Stanami Zjednoczonymi i dlatego można na nich zbudować renomę własnego przedsiębiorstwa, czy firmy.

Podobne wpisy: