Dobra szczotka do włosów

Dobra szczotka do włosów

Szczotki do włosów dzielimy na szczotki do rozczesywania włosów oraz na szczotki do modelowania fryzur. Taki podział czasami bywa zupełnie umowny, ale mimo wszystko warto jest podążać za sugestiami sklepów przy wyborze odpowiedniej opcji. Niezależnie od tego, czy interesują nas konkretnie szczotki do rozczesywania włosów czy szczotki, za pomocą których przygotujemy idealną fryzurę, nasza decyzja o zakupie konkretnej opcji zawsze powinna się odnosić do kilku kategorii uniwersalnych.

  1. Tworzywo – zdecydowanie najlepszymi i zarazem najbezpieczniejszymi opcjami są szczotki wykonane z włosia naturalnego. Bardzo popularne są zwłaszcza włosy borsuka, ale też wielką popularność zdobywają sobie w ostatnim czasie propozycje drewniane. Dlaczego lepiej wybierać takie opcje niż plastik lub metal? Nie jest to oczywiście zasada i zwłaszcza szczotki dla profesjonalistów często będą produkowane z tworzyw sztucznych, ale do domu najlepiej jest wybierać te materiały, które w naturalny sposób nie zrobią nam krzywdy. Ostre elementy metalowe czy plastikowe potrafią uszkadzać włosy.
  2. Włosie – włosie każdej szczotki powinno być maksymalnie bezpieczne. Jeśli zdecydujemy się na włosie metalowe z zabezpieczającymi kuleczkami, trzeba wybrać produkt bardzo wysokiej jakości, by mieć pewność, że nie poranimy sobie skóry głowy w trakcie czesania.

III. Rodzaj włosów – innej szczotki należy użyć do rozczesywania włosów długich, a innej do włosów krótkich. Istnieje też podział na szczotki do włosów gęstych i stosunkowo rzadszych. Specjalne szczotki stosuje się także w kontakcie z włosami delikatnymi.

  1. Kwestie szczególne – czasami pojawiają się także sytuacje nietypowe, jak na przykład cienkie i mające tendencję do przesuszania się włosy. W takich wypadkach konieczne jest dobranie szczotki, która będzie oferowała specjalne właściwości. Bardzo popularne są na przykład szczotki antystatyczne, szczotki dla osób z tendencją do łupieżu oraz szczotki do włosów przetłuszczających się, które skuteczniej usuwają nadmiar serum.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/73-do-rozczesywania

Podobne wpisy: