Ćwiczenia przygotowujące do porodu

Ćwiczenia przygotowujące do poroduW ostatnim trymestrze gimnastyka dla kobiety w ciąży jest niezwykle ważna. Odpowiednie przygotowanie organizmu do porodu sprawi, że będzie on mniej bolesny. Jak ćwiczyć w domu mamy uczą się na kursie szkoły rodzenia. Dla tych kobiet, które nie uczestniczyły w takich zajęciach poniżej przedstawiamy kilka prostych ćwiczeń, które samodzielnie mogą wykonywać w domu.

Ćwicz rozsądnie

Ćwiczenia wolno wykonywać jedynie do chwili, gdy poczujesz zmęczenie. Nie wolno Ci się teraz zbytnio forsować. Należy unikać gwałtownych ruchów, a zestaw ćwiczeń kończyć ćwiczeniami oddechowym. Na początek powinnaś się odprężyć.

Przykłady ćwiczeń

Stań w rozkroku. Stopy powinny być rozstawione nieco szerzej niż barki. Skieruj je na zewnątrz. Jedną stopę oprzyj na palcach i spróbuj wykonać przysiad. Postaraj się ciężar równomiernie rozłożyć na obie stopy. Ćwiczenie powtórz 10-12 razy i zmień nogę. Aby rozciągnąć mięśnie ud ponownie stań w rozkroku. Postaraj się wykonać przysiad tak, aby stopy na całej swej długości przylegały do podłoża. Podczas wykonywania przysiadu rozchylaj kolana. Teraz przenoś ciężar z jednej nogi na drugą. Spróbuj wytrzymać w tej pozycji kilkanaście sekund. Możesz również ruchem wahadłowym przenosić ciężar z jednej nogi na dugą w nie wykonując przysiadu. Teraz ponownie stań w rozkroku. Stopy ustaw nieco szerzej niż barki a nogi ugnij w kolanach. Wypchnij biodra do przodu jednocześnie napinając pośladki i mięśnie brzucha. Spróbuj wytrzymać w tej pozycji 2-3 sek. Następnie wróć do pozycji początkowej. Wykonaj 8-10 powtórzeń. Następne ćwiczenie wykonuj na leżąco. Połóż się na plecach i unieś wyprostowane nogi. Dłońmi naciskaj na kolana od zewnętrznej strony. Wiele cennych wskazówek w temacie znajduje się na stronach internetowych, na których to dana tematyka jest poruszana. Jeżeli tylko szukasz sposobu, który pozwoli Ci pozyskać ważne dla Ciebie informacje, to możesz być pewien, że będzie to strzał w dziesiątkę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *