5 symptomów, które zdradzają Twój wiek

5 symptomów, które zdradzają Twój wiek

Starość nie radość, młodość nie wieczność. Prawda stara jak świat. I choć mi do starości jeszcze daleko, szczególnie tej mentalnej, to po przekroczeniu magicznego progu trzydziestu lat zaczęłam baczniej przyglądać się sobie.

Starość nie radość, młodość nie wieczność. Prawda stara jak świat. I choć mi do starości jeszcze daleko, szczególnie tej mentalnej, to po przekroczeniu magicznego progu trzydziestu lat zaczęłam baczniej przyglądać się sobie. Co zobaczyłam? Pierwsze objawy starzenia się. Może nie tyle starzenia, co po prostu upływu czasu. Jakie elementy najczęściej zdradzają nasz biologiczny wiek? Oczy. A dokładnie zmarszczki pod oczami. W tym miejscu pojawiają się one najwcześniej. Dlaczego? To proste: skóra pod oczami to jedyne miejsce na naszym ciele, które nie zostało przez naturę wyposażone w gruczoły dlatego najszybciej się „zużywa”. Szybko się przesusza i jest niezwykle delikatna. Dlatego wymaga specjalnego traktowania. Stąd na półkach sklepowych tyle kremów pod oczy.

Dłonie. To kolejny, często pomijany w pielęgnacji element naszego ciała, który zdradza nasz wiek. Podobno właśnie z tego powodu Madonna, która nota bene jest w wieku mojej mamy, nosi rękawiczki. Legendy głoszą, że to jedyny element jej ciała, który świadczy o jej prawdziwym wieku. Cóż, dłonie przez całe nasze życie są najbardziej narażone na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważna jest ich systematyczna pielęgnacja. Regularne nawilżanie oraz dbanie o paznokcie. Włosy. Matka natura tak to wymyśliła, że gęste włosy są synonimem młodości. Piękne i bujne włosy zawsze były moim niewątpliwym atutem, który brałam za pewnik. Okazało się, że wszystko co piękne kiedyś się kończy. Tak też się stało w przypadku mojej czupryny. Po ciąży wypadła mi połowa włosów. Byłam załamana.

Na szczęście dzisiejsze kosmetyki do pielęgnacji i regeneracji włosów potrafią czynić cuda. Jestem obecnie na etapie odzyskiwania swojej dawnej objętości, a pomaga mi w tym linia kosmetyków Pantene – Ochrona Przed Wypadaniem Włosów. Prócz szamponu i odżywki używam również toniku, który po każdym myciu wcieram w skórę głowy. Ta linia Pantene chroni przed wypadaniem włosów spowodowanym ich łamliwością. Dzięki czemu nasze włosy utrzymują objętość i witalność, a my nie musimy martwić się łamiącymi się włosami.

Podobne wpisy: